Sercan Bayıklı

Omurga Eğitmeni


Omurga Eğitmeni Nedir?

Omurga Eğitmeni, kamburluk ve skolyoz tedavisi gören hastalar için geliştirilmiş bir uyarı sistemidir.  Alıcı ve verici olarak iki kısımdan oluşan Omurga Eğitmeni, verici modülün bele takılmasıyla aktif duruma geçer. Belinizi, doktorunuzun uygun görmediği açıya getirdiğinizde alıcı modül sizi dik durmanız doğrultusunda görsel ve işitsel olarak uyarır.

Omurga Eğitmeni 2 Hakkında

Omurga Eğitmeni 2, alıcı modülün yerini telefonun almış olduğu gelişmiş bir uyarı sistemidir. Bele takılan verici, modül belden almış olduğu verileri telefon yazılımıyla paylaşır. Telefon yazılımı sayesinde kullanıcı uyarıyı titreşim veya sesli olarak alabilir. Omurga Eğitmeni 2'nin üretilmesinin asıl amacı hasta hakkında saatlik, haftalık, aylık ve yıllık veri tutmaktır. Bu verileri aynı zamanda doktor ile paylaşarak hastanın takibini yapmak ve durumu hakkında geniş bilgi sahibi olarak tedavi süresini kısaltmaktır.

Telefon uygulamasını geliştirmeye devam ediyorum, yeni telefon uygulamasının bitmesinin ardından ilgili içeriği güncelleyeceğim.